Od 1 grudnia 2018 roku pacjenci nie otrzymają do ręki zwolnienia lekarskiego. Lekarz wyśle je elektronicznie do pracodawcy zaraz po wprowadzeniu danych do systemu.

Tylko dwa miesiące pozostały przedsiębiorcom na uzyskanie wpisu do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Od stycznia za przechowywanie dokumentów pracowniczych bez wymaganych uprawnień może grozić kara nawet do 100 tys. zł.

Czy sprawdzasz swoje konto w banku przynajmniej raz w miesiącu? Skoro tak, to dlaczego nie interesujesz się swoim kontem w ZUS. To wiedza, która ma wpływ na naszą przyszłość. Konto w ZUS jest tak samo ważne jak to w banku. Dlatego ZUS chce ubezpieczonym przybliżyć informacje o stanie konta ubezpieczonego (IoSKU) organizując w październiku Dni Ubezpieczonego.

Legalna praca to nie tylko gwarancja comiesięcznej wypłaty, ale także gromadzenia składek na indywidualnym koncie emerytalnym. Umowa        z pracodawcą zapewnia pracownikowi także prawo do bezpłatnego leczenia, płatnego zwolnienie lekarskiego oraz odszkodowania i rehabilitacji w razie wypadku przy pracy.

" Jestem za tym, by w górnictwie podnosić płace, tak by zatrudniać naszych pracowników. Jak chcemy pozyskać fachowców  musimy im godziwie zapłacić " mówi między innymi portalowi JobPolska Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność"

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Już od poniedziałku, 16 lipca, można składać wnioski. Kwoty dofinansowania sięgają od
10 tys. zł do 500 tys. zł.  Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa.

Jako "Solidarność" czujemy się ojcem chrzestnym rządowego "Programu dla Śląska" - mówi portalowi JobPolska Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności"

Ponad 19 milionów osób otrzyma list z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS. Warto uważnie go przeczytać. Znajdziemy w nim informacje o sumie składek na naszym koncie emerytalnym oraz wyliczenie prognozowanej emerytury.

Chorzowski Oddział ZUS uruchamia specjalny punkt porad dla górników. „Okienko górnicze” będzie do dyspozycji klientów w każdy poniedziałek, w godz. od 14.00 do 18.00, w budynku ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 w Chorzowie. Pierwsze konsultacje odbędą się już 11 czerwca.

Page 1 of 2

© 2024 JobPolska Krzysztof Rogalski. Wszelkie prawa zastrzeżone. design i wykonanie MorphicWeb