Kariera czy życie prywatne?

Kiedy Twoja kariera rozwija się błyskawicznie, osiągasz kolejne sukcesy, często brakuje Ci czasu na życie prywatne czy nawet rodzinę. Nie zatracaj się bezmyślnie w pracy, nie zaniedbuj swoich bliskich czy znajomych, przecież to oni wspierali Cię w dochodzeniu do wyznaczonych celów na ścieżce kariery. Jeżeli masz z tym problem wpisz sobie w grafiku odpowiednie adnotacje, to z pewnością pomoże." Job Polska, poradnik kariery

 

Wyścig szczurów to nie tylko hasło, to choroba cywilizacyjna obecnego czasu. Coraz częściej widzimy młodych ludzi pracujących po 12-14 godzin dziennie, tylko dlatego aby jak najszybciej osiągnąć sukces zawodowy i oczekiwany poziom życia. Naukowcy przestrzegają i dowodzą, że w obecnych czasach rodzi się coraz mniej dzieci, małżeństwa się rozpadają, wzrasta procent osób żyjących na „kocią łapę”, a średnia wieku osób, których dopada zawał serca drastycznie spadła.

To wszystko fakty, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma własną ścieżkę kariery i własne priorytety. Nie zatraćmy się, podejmujmy decyzje rozsądnie i zgodnie z własnym sumieniem i pamiętajmy, iż każdy zadowolony może być z czegoś innego, zatem do dzieła, nie trać czasu.

© 2023 JobPolska Krzysztof Rogalski. Wszelkie prawa zastrzeżone. design i wykonanie MorphicWeb