Budowanie własnej marki zawodowej

Marka to pojęcie ogólnie obowiązujące w życiu. Każdy musi zdawać sobie sprawę z faktu, że wszyscy posiadamy własną markę, którą jesteśmy my sami. Każdego dnia podejmujemy wybory w życiu zawodowym, kierujemy swoja karierą, zdobywamy nowe doświadczenia czy kwalifikacje, tym samym kreując własny wizerunek, dbając o reputację – to wszystko buduje Naszą Markę." Job Polska, poradnik kariery

 

Pamiętajmy zatem, aby przez życie iść świadomie i w taki sam sposób podejmować stojące przed nami decyzje, ponieważ bez względu na to jakie rozwiązanie wybierzemy, właśnie w ten sposób będziemy kreować swoja markę.

Wszyscy znamy popularne światowe marki, na co dzień pojawiające się w mediach na całym świecie. Postarajmy się, aby własna marka pracowała dla nas, dlatego pokażmy się z jak najlepszej strony, pokażmy, że nasza wartość jest o wiele wyższa aniżeli przeciętna. Personal branding coraz częściej jest prawidłowo pojmowany i wykorzystywany przez ludzi odnoszących sukces zawodowy.Im lepiej uda Ci się zrozumieć jego istotę tym z pewnością większe będziesz miał szansę na zrobienie spektakularnej kariery. Poniżej kilka wskazówek jak to zrobić.

  1. Postaw na publikę. Nie od dziś wiadomo, iż sława przynosi zyski. Każdy z nas może stać się sławnym, bez względu na dziedzinę którą się zajmujemy. Postarajmy się uczestniczyć np. w projektach prospołecznych, forach gospodarczych, wydarzeniach gdzie będzie wielu odbiorców. Postawmy na wydarzenia publiczne wspierane przez media telewizyjne, radiowe czy prasowe, to wszystko sprawi, że nasza marka będzie znana i rozpoznawalna.
  2. Pomyśl o Branżowych konferencjach. To miejsce gdzie śmiało możesz pokazać swoje doświadczenie i kwalifikacje. Możesz tam również zaprezentować się jako ekspert, pokazując jednocześnie własne osiągnięcia. Może grono odbiorców będzie nieco ograniczone, ale zdecydowanie będą to ludzie do których chcesz dotrzeć, przecież to na nich Ci zależy, aby zauważyli Twoja Markę.
  3. Postaw na internet, który w dzisiejszych czasach zdecydowanie wypiera pozostałe media, w niejednej branży. Bądź zatem w nim widoczny, udzielaj się na fachowych forach internetowych, portalach branżowych czy społecznościowych, przeglądaj i dodawaj posty na serwisach kariery. Im więcej śladów zostawisz w internecie tym szybciej oczekiwani odbiorcy znajdą Ciebie.
© 2023 JobPolska Krzysztof Rogalski. Wszelkie prawa zastrzeżone. design i wykonanie MorphicWeb